מכת מחץ

אתם רואים פה ספר עב כרס. מכת מחץ. מאת הסופר והעיתונאי ישראל פלר. אותיות לבנות מתנפצות על כריכה דקה. קלסתר טהור של ילד רך מבצבץ ביניהן. שיירה משטרתית משתרכת למטה. ארבע מאות שבעים וארבעה עמודים. מותחן אנושי נוגע ללב, הגדרה מזוקקת בגב הספר.
אני רואה פה עבודת עריכה מעמיקה וסיזיפית של חודשים ארוכים. למעלה משנה, למעלה משנתיים. רקמת עלילה רבודה, מסובכת ויפהפייה. פגיעות בני האדם לעומת טרור קיצוני מוסווה ואלים. פוליטיקת פנים וחוץ מול משפחה שבירה שמנסה להיאסף בלי להיפצע. מילים שהן עולם.
הספר הזה הוא מלאכת מחשבת של ממש, פרי יצירתו של אמן הסיפורת והכשרון ישראל פלר. מסכת מפותלת של יחסי סב-אב-בן. שלושה דורות שמשתרגים זה בזה, ענפים קוצניים עם פירות נוטפי עסיס. טקסט מופתי שמזיל דמעות ושופע שנינות ומרטיט תהומות נפש נסתרים.
עריכת ספר היא בעיני הגמולוגיה של השפה. כל מילה כאבן חן מקודשת. יפהפייה. חומר גלם שיש ליטול בקצות האצבעות, בעדינות, בזהירות אין קץ, ללטש ולשבץ. אתם רואים פה ספר חדש עם ניחוח דפוס משכר. אני רואה פה את קדירת העריכה המבעבעת שהטקסט השרה עצמו בה, מונחת על להבה ארוכה ונמשכת, עד שעלה בידו להתבהר ולנצוץ.
גאה להיות שותפה ביצירת הפאר הזו, שעוד ידובר בה רבות.
מכת מחץ, החל מהיום בחנויות הספרים המובחרות.

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן